Przygotuj aplikację mObywatel lub dane z dokumentu tożsamości, w tym numer PESEL.
Masz już konto w BIK? Zaloguj się
Harmonogram spłaty kredytu to dokument będący integralną częścią umowy kredytu, pożyczki czy leasingu. Zazwyczaj przybiera formę tabeli zawierającej kluczowe dla kredytobiorcy informacje.
Bank wydaje harmonogram wraz z umową kredytową. W zależności od tego, w jaki sposób zawarłeś umowę, może przybierać formę papierową lub elektroniczną (zazwyczaj pliku w formacie PDF). Bank dostarczy go pocztą lub na wskazany adres e-mail. W niektórych sytuacjach (przeczytasz o nich więcej w kolejnym akapicie) harmonogram spłaty może ulec zmianie.
Jeśli warunki spłaty Twojego kredytu uległy zmianie, bank zaktualizuje harmonogram i dostarczy Ci go w formie papierowej lub elektronicznej - pocztą lub na wskazany adres e-mail. Aby go otrzymać nie musisz składać dodatkowego wniosku, dzwonić na infolinię etc.
Czy opóźnienia w spłacie rat wpływają na zmianę harmonogramu kredytu? Nie. Jeśli nie wywiązujesz się z terminowych płatności, kredytodawca naliczy odsetki za opóźnienie. Ich suma nie stanowi jednak bezpośredniej kwoty kredytu, a co za tym idzie — nie zostanie ujęta w harmonogramie. Musisz wiedzieć jednak, że jeśli nie będziesz regulował rat zgodne z harmonogramem, narażasz się nie tylko na dodatkowe koszty wynikające z odsetek, ale także na problemy z uzyskaniem kredytu w przyszłości. Banki przekazują bowiem BIK-owi informacje o terminowości spłaty każdej raty – a terminowość jest kluczowym parametrem, na który patrzą instytucje finansowe przed podjęciem decyzji o udzieleniu kredytu.
Chcesz sprawdzić, jak widzi Cię bank? Sięgnij po Raport BIK.
Raport BIK pozwala na bieżąco weryfikować prawidłowość przesyłanych do BIK-u danych, potwierdzić terminowe wpłaty i monitorować postępy w spłacie. Generując raport, zyskasz cenną wiedzą na temat własnej historii kredytowej przy zaciąganiu kredytu, pożyczki czy sięganiu po kartę kredytową.
Potrzebujesz dodatkowych środków, ale nie masz czasu na skomplikowane formalności? A może nie masz jak udowodnić swojego stałego zatrudnienia? Sprawdź, czy i gdzie można uzyskać kredyt na dowód bez umowę o pracę. Wyjaśniamy też, jak działają takie produkty i co musisz zrobić, aby uzyskać finansowanie.
więcejDodatkowe finansowanie może zdecydowanie ułatwić rozwój przedsiębiorstwa, dlatego kredyty dla firm są tak popularne. Trzeba jednak pamiętać, że jak każde zobowiązanie, kredyt na firmę wiąże się też z kosztami i ryzykiem. decyzja o jego zaciągnięciu powinna być więc dobrze przemyślana. Co wziąć pod uwagę, zanim weźmiesz kredyt na rozwój firmy?
więcej„Mieszkanie na start” to rządowy program dla osób, które chcą kupić nieruchomość na własne potrzeby mieszkaniowe, posiłkując się kredytem hipotecznym. Program ten ma zastąpić funkcjonujące dotychczas programy mieszkaniowe: Bezpieczny Kredyt 2% i Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy. Jakie są jego najważniejsze założenia, kto może z niego skorzystać i co jeszcze warto wiedzieć o „Mieszkaniu na start”?
więcej